Jdi na obsah Jdi na menu
 


RITUÁLY SE SVÍCEMI:

Rituály se svícemi

7. 4. 2007

Jak jsem psala v magii svíček rituálem, který všichni známe od malička je sfouknutí svíček na narozeninovém dortu, při kterém se v duchu vysloví přání. Tohle přání má totiž opravdu velkou šanci na splnění pokud je vyslovené s vírou, nadšením, vnitřní jistotou a vizualizací . Rituály pomocí svíček mají velmi mnoho pozitivního, jsou hodně účinné a rychle působí. V minulosti lidé používali k očištění domova oheň, který likvidoval nečisté síly a negativní energii. Ve všech domácnostech byly vidět petrolejové lampy, kamna, krby. V dnešní době používáme na ochranu a zbavení se negativních energií solné lampy, svíčky všech velikostí, druhů i barev (každému dni vládne jiná planeta a k ní přiřazená barva), aromalampy, vonnné tyčinky, a navracíme se ke krbům, otevřeným ohňům. Magie svící je - stejně jako magie živlů - založena na spojení člověka s přírodou.

Místo kde budete vykonávat rituály by mělo být čisté. Měli by jste ho ozdobit květy, bylinkami , které budete v magii užívat. Všechny věci potřebné k rituálu je nutné mít u sebe. Během rituálu si nesmíte pro nic odskakovat. Pokud budete provádět rituály v přírodě budete potřebovat méně věcí, protože příroda poskytuje hodně - květiny , kameny, a spoustu dalších věcí.


Rituály pomocí ohně a svíček se využívají především :

 

1) ke splnění přání, touhy, prosby směrovanné k vyšší síle

2)k očištění obydlí, kanceláří, místností, v nichž je nahromaděna negativní energie

3) k ochraně prostoru před magickými útoky (uhranutím osob nebo prostor všeho druhu)

4) k posílení zdraví, síly, vitality, energie

5) k vyvolání pozitivních změn ve vybrané oblasti života

6) k pozitivním změnám v erotice

7) k přivolání inspirace, radosti ze života, vůle bojovat

8) k ochraně před strachem, obavami, nejistotou, chybějící sebedůvěrou

9) k očištění astrálních (podvědomých vlivů)

Pokud chcete mít při provozování magie úspěch, posílit síly, ochránit sebe i své blíz- ké, musíte dodržovat několik zásad:

- neprovozovat magii jen pro to, abyste někomu ublížili, ranili

- neužívat magii za účelem zotročení, manipulace, kontrolování jiných,

- nedělet magii lásky jen pro to, abyste někomu získali a docílili sexuálního vztahu, později by vám zbyli jen oči pro pláč jako jedné mojí kamarádce, která nechtěla slyšet nic o tom, že nemá čarovat, jen aby měla prospěch ze vztahu. Její vysněný se s ní začal scházet, chodili na tajné výlety,... večeře, dovolené, dostávala dárečky se kterými se tak ráda chlubila, ale na vánoce, svátky, její narozeniny byl mužem a tátou někomu jinému a po několikaletém vztahu, kdy se trápila jen má "kamarádka" (a myslím, že se ještě trápí, protože spolu pracují ), se rozešli.. Také ji tento vztah hodně změnil. Takže buďte opatrní.

- nečinit zlo, a nemyslet si o jiných zlé věci, protože si tím jen zatěžujete vlastní karmu

- neproklínat, nepraktikovat magii pod vlivem alkoholu.

- nezapomenout na to, že veškeré zlo se vrací trojnásobně k tomu, kdo ho vyslal, takže, když způsobíte někomu ztrátu např. 300 kč , sám/-a tímto způsoben přijdete o 900 kč. Nemusí se to stát najednou. Ale třeba až po několika letech.

 

Co je třeba před začátkem, a v průběhu rituálu:

 

1) Fyzicky se očistit, nejlepší je osprchovat se a převléknout, ale postačí opláchnutí rukou v umyvadle, ale oděv si převlékněte a používejte ho výhradně k rituálům. Doporučuji bílou barvu, která je neutrální. Ale můžete používat více oděvů, třeba na magii lásky oděv v růžové nebo červené, na magii peněz oděv ve žluté nebo zlaté barvě,..... záleží jen na vás....

2)Ujistit se , že vás nebude nikdo vyrušovat, třeba se i v pokoji zamkněte, vypněte televizi, telefon, můžete si pustiti meditační hudbu, pokud vás to pomáhá

3)Předem si nachystat předměty a všechny věci které budete potřebovat, aby nebyl důvod v průběhu rituálu nikam odbíhat.

4) Před začátkem rituálu se posadit a začít pravidelně dýchat, začít počítat dýchání od jedné do dvaceti

5) Potom se soustřeďte na to, čeho chcete svým rituálem dosáhnout.

6)Začít s vitualizací

7) Říci zřetelně a nahlas zaklínání

8) Sílu znásobit tím, že budete napínat svaly a budte zhluboka dýchat

9) Nyní začít tzv. Postup rituálu......

 

Potřeby a základní pomůcky:

1) Svíce - ve všech dostupných barvách

2) Svícny (měli by být spíše s lichým počtem ramen) - kovové, skleněné, ocelové, keramické, cínové, stříbrné, mosazně, zlaté,....

3) Nádoba nebo kotlík na spalování bylin

4) Kovová mistička k roztavování vosku

5) Zapalovač, sirky

6) Klobouček na zhasínání svící, nebo je dobré je zhasínat svíce nasliněnými prsty tak, jako to dělaly naše babičky. Svíčky by se neměly zfoukávat (i když každý z vás ať si najde svoji metodu), prý to ruší ochranné pole a rozptýlí se pozitivní aura kolem svíčky, která se vytvořila během hoření.

7) Nitě, příze v různých barvách

8) Rostlinky, kameny, bylinky, květy

9) Kadidla, éterické oleje, magické oleje, vonné tyčinky

10) Kadidelničky, kadidelnice, olejové lampičky

11) Také je důležité místo, kde se rituál provádí. Nemělo by být veřejné a ikdyž rituál vykonáváme doma neměli bysme být rušeni.

12) Oltář - plocha, na které chcete rituál provádět. Můžete to být kámen větší, deska dřevěná,...

 

Toto zaklínadlo vyslovujeme - potichu nebo nahlas, ve chvíli, kdy na počátku každého rituálu zapalujeme svíčku.

Ohni! Prastará je tvá moc,
kterou chráníš mě po celý den, po celou noc.
A proto zažínám tě, zlo spal, které mi škodit chce,
přivolej dobro, aby mě halilo po zbytek mých dní.
Za tvou přízeň děkuji ti (nebo řeknete klaním se ti)!
Staniž se!!!


 

Rituály......


 

 

Rituál na přivolání

 

Pokud chcete zajistit zdar nějakému novému podniku, novému přátelství, chcete začínovou práci, novou školu, použijte tento rituál. Rituál se provádí v klidu v úterý den Marse.

Potřeby:1x svíčka růžová, 1x svíčka fialová, 1x žlutá svíčka, jalovcový nebo bergamotový olej, bílá nit, 3x jarní květ žluté barvy -( blatouch, kosatec, tulipán, narcis)

Postup: Vezmene svíčky, vyryjeme na ně svůj úmysl - to čeho chceme dosáhnout, např. nová práce, nová studia, přátelství s....., atd. Potom svíčky potřeme olejem a rozestavíme je podle světových stran: růžovou na východ, žlutou na jih a fialovou na západ. Spojíme je bílou nití a zapálíme jedním plemenem. Potom vezmeme květy (poděkujte jim za propůjčení síly), spleteme je dohromady a klademe je do středu trojuhelníku, který tvoří hořící svíčky. Až svíčky dohoří, sebereme zbylý vosk, zbytky nití a tři spojené květy a vše hodíme do tekoucí vody - do potoka, pramene nebo do řeky.

 

Rituál hojnosti

 

Používá se na zvětšení majetku, nebo jak si zajistit hmotné zabezpečení. Vykonávat se musí v neděli v den Slunce.

Potřeby: měděnou nebo zlatou minci, zlatou svíčku nebo svíčku z čistého vosku, deset drobných kousků jantaru (můžete jeden jantar rozbít na deset kusků), levandulový olej, kotlík, kadidelnici nebo nádobu, ve které budete pálit sušenou verbenu.

Postup: Na svíčku vyryjeme svoje přání - například sumu peněz, po níž toužíme, značku auta, o kterém sníme, stěnu obývací, kterou si dlouho přejeme,... Potom svíci potřeme a přitom se snažíme vizualizovat to, čeho chceme dosáhnout. Doba trvání bude 20 minut. Musíme si představovat věc už dokončenou např. v autě že jezdíme, stěnu již používáme, peníze jsme třeba již použili na konkrétní věc,...Asi po 20 minutách svíčku necháme svíčky hořet, vezmeme kadidelnici (pokud je k dispozici) nebo kotlík či jinou nádobu, na dno nasypeme jantar, na něj verbenu a zapálíme. Pomoci si můžeme kouskem podpalovače na grilování. Až bude jantar i verbena hořet, vložíme do ohně minci a nahlas bevo v duchu proneseme:

Ó, svatý ohni!
Tvá moc je veliká a tvá síla nespoutaná.
Potřebuji tvou pomoc!
Učiň, abych se nebál/-a bídy
a vždycky klidným spánkem spal/-a.
Staniž se!!!!!!!!!

Svíčku necháme hořet do konce, byliny necháme spálit. Počkáme, až mince vychladne, pak ji zahrabeme do květináče, ve kterém roste nějaká rostlina. Potom pečlivě sebereme zbytky svíčky a popel z nádoby a rozsypeme po směru čtyř světových stran.

 

Rituál početí

 

Tento rituál se doporučuje v případě, že mají partneři problém s početím dítěte. Účinější je při provádění v páru (ale není to podmínkou). Provádí se za přibývajícího měsíce v den pátek - den Venuše. Rituál je nutné ještě 1x zopakovat při následujícím měsíci.

Potřeby: 2x zelenou svíčku, 1x růžovou, kousek papíru, na který napíšeme dvě jména pro dítě (jedno pro holčičku a druhé pro chlapečka) které si přejeme, mandlový olej, slepičí vejce

Postup: Vyfoukneme vejce (obsah můžeme využít v kuchyni), budeme potřebovat jen skořápku. Svíčky potřeme olejem, zapálíme nejdříve zelené svíčky, potom růžovou. Svíčky postavíme vedle sebe. Na lístek papíru napíšeme zvolená jména, papír svineme do ruličky a vložíme jej do vajíčka. A opravdu od srdce říkejte:

Přivolám vás, síly přírody.
Přivolám síly, které dávají život.
Nechť se to, o čem zatím sním,
až nastane čas, objeví.
Aby nový život z našich těl
všem jenom radost přinášel.
Staniž se!!!

Vyfouknuté vejce je nutné uschovat až do doby křtin dítěte.V tento den ho musíme spálit.

 

Rituál na posílení zdraví

 

Jeho cílem je zlepšit zdravotní stav dotyčné osoby. vykonává se v sobotu v pravé poledne nebo o půlnoci. tento rituál nemohou vykonávat těžce nemocné osoby. Ty používají rituál nazvaný Léčivý oheň.

Potřeby: 1x svíčka červená, 1x svíčka, oranžová, 1x svíčka stříbrná, tři dubové listy, skořici nebo myrhu, kousek bílého papíru se seznamem neduhů - např. bolest hlavy, problémy s pletí, bolavé koleno,...

Postup: Každou svíčku potřebe skořicí nebo myrhou , zabalíme do dubového listí a zapálíme. Usedneme a soustředíme se na svůj zdravotní stav. Představíme si, že jsme plni zdraví, kondice je vynikající a máme velkou zásobu životních sil. Asi po 20 minutách vezmeme papírek s napsanými problémy, které nás trápí a zapálíme ho plamenem červené svíce. Získaný popel sebereme a pošleme po vodě (můžeme ho hodit například do WC ). Pak zhasneme svíce. Můžeme je použít při eventuálním opakování rituálu.

 

Rituál spravedlnosti

 

Je to rituál, který se provádí ve čtvrtek v den Jupitera. Jeho účel je dosáhnout spravedlnosti v těch oblastech života, v nichž nám bylo ukřivděno nebo ublíženo.

Potřeby: 1x tmavomodrá svíčka, olej z aloe, špetka soli, kousek bílého papíru s napsanou stížností

Postup: Nejdřív potřeme svíci olejem a zapálíme ji. Tím umožníme, aby se náš smutek nebo naše námitky symbolicky spálily v jejím plameni. Po 20 minutách vezmeme připravený kousek papíru s napsanou stížností, zavineme jej do malé ruličky a zapálíme plamenem svíce. Popel rozsypeme ve směru čtyř větrů. Zbytek svíčky si ponecháme, protože rituál budeme ještě dvakrát opakovat. Opakujeme po sobě tři následující čtvrtky.

 

Rituál na přivolání zdraví

 

Rituál se provádí v případě nemoci. Můžeme ho vykonat i pro jinou osobu za její přítomnosti, ale musí nás o to sama požádat (jako ostatně při každé magické činnosti, kterou vykonáváte pro druhé). Vykonává se v pondělí v den Měsíce, nejúčinější je v okamžik , kdy opravdový měsíc vychází.

Potřeby: zelená niť, borovicový olej, hrst pelyňku, šalvěje, mističku nebo kotlík, (pokud máte) - na spálení bylin, jméno choroby napsané na fialovém papíře, 1x svíci modrou, 1x svíčku fialovou, 1x svíčku stříbrnou

Postup: Svíčky potřeme borovicovým olejem, potom zapálíme v pořadí: modrou, fialovou, stříbrnou. Rozestavíme je podle světových stran - modrá na východ, fialová na západ, a stříbrná na sever, buď kolem sebe nebo kolem nemocného. Zapálené svíčky spojíme zelenou nití a na jižní straně necháme volné místo, kudy může choroba odejít. Tiše se soustředíme asi zhruba tak 20 minut, snažíme se vizualizovat zdraví, vitalitu, energii - buď sobě, nebo osobě, pro kterou rituál provádíme. Vše si musíte představovat dokončené. Potom vložíme bylinky do kotlíku (mističky) a zapálíme je. Počkáme chvíli než začne stoupat dým a následně nemocného vykuřujeme ( to znamená 3x ho obejít nebo kolem sebe třikrát obkroužíme kotlíkem - mističkou.) Nakonec vložíme do kotlíku - mističky s hořícími bylinami papír s napsanou chorobou a svíčky necháme dohořet až dokonce. Zbylý popel a vosk svěříme vodě (např. spláchneme do wc). U svíček po spálení žádosti nemusíme čekat než dohoří, ale občas je kontolujte jestli se nepřevrátily.

 

Léčivý oheň

 

Tento rituál může zastavit chorobný proces, pomáhá při léčení a navrací zdraví. Vykonává se při přibývajícím měsíci, mezi 19 a 21 hodinou, musíme zvolit místo, kde jde zapálit oheň.

Potřeby: Čtvrtku bílého papíru, fialový značkovač , křídu nebo pastelku, několik kousků březového dřeva, několik kousků dubového dřeva, několik kousků borového dřeva, hrst pelyňku, nádobu s vodou.

Postup: Na čtvrtku fialovou pastelkou namalujeme sebe a výrazně označíme nemocný orgán. Nemocný orgán můžeme také vyznačit jinou barvou. Potom zapálíme oheň do kterého střídavě klademe všechny druhy dřeva. Až se rozhoří, vhodíme do něj čtvrtku s obrázkem a dáme pozor , aby celá shořela. Přitom si představujeme, že jsme již zdraví, plní síly - vizualizujeme. Nakonec vodíme do ohně hrstku pelyňku, oheň necháme dohořet a pak jej zalijeme vodou. Doufám, že nemusím říkat, že tento rituál nenahradí návštěvu u lékaře.

 

Rituál na úspěšné složení zkoušky, jednání

 

Vykonává se před obtížným jednáním, zkouškou, a jinou podobnou situací. Doba provedení je libovolná.

Potřeby: 3x červenou svíčku, 4x žlutou svíčku, srpek vystřižený z hliníkové fólie - alobalu, měsíc v úplňku vystřižený ze zlaté fólie nebo papíru, santalový olej

Postup: Svíčky potřeme olejem . Žluté svíčky rozestavíme do světových stran a zapálíme. Červené svíčky postavíme do trojuhelníku, u jehož základny postavíme vystřižené měsíce. Svíčky zapálíme a představujeme si, jak do nás vstupuje energie v nejlepší, tvůrčí radostné podobě. Zhruba po 20 minutách červené svíčky zhasneme. Upřeně hledíme do plamenů žlutých svící, které stále hoří, a představujeme si, jak lehce a s jistotou skládáme zkoušku, vedeme důležité jednání apod. Svíčky necháme dohořet až dokonce. Vystřižené měsíce zakopeme do země na zahradě, v lese a nebo je zahrabeme do truhlíku na balkoně.

 

Rituál na odvrácení běhu událostí

 

V životě nastanou situace, kdy se něco neodehrává podle našich představ, kdy nám realizace plánů nepřináší očekávané výsledky a kdy se nám může zdát, že nám někdo překáží v dosažení našich cílů. Vhodná doba k vykonání rituálu je západ slunce v období ubývajícího měsíce.

Potřeby: 1x malou voskovou svíčku, čtvrtku žlutého papíru, semena petržele, malou nádobku s úrodnou zemí, mističku nebo kotlík na pálení.

Postup. Na čtvrtku papíru vypíšeme všechno, co nám komplikuje život. Pak začneme tleskat v rytmu tleskání pronášíme tato slova:

Vy síly Přírody!
Spojuji se s vámi,
odvraťte událost,
která mým snům brání.
Chraňte mě před vším,
co mě zlem mámí.
Staniž se!!!

 

Ve chvíli, kdy slunce zajde, zapálíme svíčku, zapálíme s ní čtvrtku papíru a necháme ji shořet, nejlépe v mističce na pálení. popel vhodíme buď to do tekoucí vody (můžeme i do wc) a nebo ho necháme rozfoukat do všech světových stran větrem. Tentýž den o půlnoci vysadíme do nádoby petržel (semínka) a pečlivě se staráme o to, aby vzešla a rostla. Pokud semínka vzklíčí, událost bude odvrácena a nestojí nic v cestě realizaci našich plánů. Pokud nevzejdou, bude lepší plány změnit, protože jsou v rozporu s karmou.