Jdi na obsah Jdi na menu
 


MAGIE SVÍCÍ:

 

Magie svíček

7. 4. 2007

Magie svící

Historie zapalování svící je stará jako lidstvo a její původ se odvíjí od rituálu uctívání ohně. Už celá staletí, dodávají hořící svíce svou krásu a lesk různým ceremoniálům. Známé jsou např. římskokatolické nebo židovské svíčkové rituály v kostelích nebo synagogách, při křtu, na procesích, pohřebních hostinách,..
Světlo a svíčky jsou symboly klidu, míru, ticha, čistoty, uctívání, ochrany, vyjadřují vztah k Bohu nebo nám ukazují cestu.

Většina si prožila svůj první svíčkový rituál už dětství, v podobě svíček na dortu k narozeninám . V podobě sfouknutí svíček a přání, které se mělo stát. Tento zvyk je založen na : 1) na koncentraci, 2) a na použití usměrňujícího symbolu. pokud chce totiž někdo něčeho dosáhnout, musí se nejdřív soustředit , pak říct svoje přání a nakonec sfouknout svíčky nejlíp se zavřenýma očima ( takový postup podpoří uskutečňování přání).

Svíčkové magii se může věnovat prakticky kdokoliv. Cílem je koncentrace vůle, přání a duchovní síly k dosažení žádoucí změny. Víra ve vyšší moc je však nevyhnutelná. Bez ní nejde očekávat pozitivní výsledky.

Každý kdo si k nějakému účelu zapálí svíčku, dostává se do kontaktu se svým podvědomím. Když jste v bdělém stavu - vědomí je aktivní. Když spíte, dostává se podvědomí do popředí, které má přímý vztah ke snům, vizím, ale úplně se vymyká kontrole vědomí. Čarodějnice/mág se snaží obrátit bdělý, ohraničený pohled vědomí a získat kontakt s podvědomím. Při tom oslovuje především rovinu mediálních daností a pocitů.

 

Druhy rituálních svíček

 

Oltářní svíce

Používají se dvě bílé svíčky, které se postaví do obou zadních rohů oltáře. Říká se jim oltářní svíčky - mají praktickou a symbolickou funkci. Praktické využití je v osvětlování pracovního prostoru a proto se rozsvicují jako první a zhasínají jako poslední. A symbolické využití je zapálení svíček a zhasínání oltářních svíček znamená začátek a konec rituálu. Bíla barva symbolizuje čistotu a prostotu.

Obětní svíce

Obětní svíčky jsou nejdůležitější rituální svičky a jejich místo je uprostřed oltáře. Barva obětních svíček je vždy symblicky shodná s cílem, jehož se rituálem snažíme dosáhnout.

Astrologické svíce

Reprezentují osobu nebo osoby pro, které se rituál vykovává, příp. u nichž chceme rituálem dosáhnout změny. Barva se řídí datem narození anebo astrologického znamení osob. Když neznáme datum narození osoby, můžeme použít bílou svíci ze včelího vosku. Další možností je vyrýt jméno osoby do bílé svíčky. Bílá je neutrální barva a výborně se hodí k symbolizaci osoby nebo neznámého faktoru.

Denní svíce

Denní svíce můžeme, ale nemusíme používat při každém rituálu. Jejich barva závisí na dni v týdnu, kdy se rituál vykonává. Denní svíčky stavíme nalevo nebo napravo od středu oltáře, podle druhu rituálu. Jejich funkce je zvýšení síly při rituálu. Měly by se používat jako podpůrný prostředek k dosažení cíle.

 

Pomazavávání a posvěcování svíček

Svíčky musíte vlastnoručně pomazat. K tomu slouží různé éterické oleje. Některé z nich jsou barevné a hodí se především na svíčky stejné barvy. Např. oranžová svíce se maže mandarinkovým olejem, hnědá svíce se maže ořechovým olejem. Bezbarvé oleje jsou velmi praktické, a jde je používat na svíčky jakékoliv barvy. Když nemáte olej vhodné barvy můžete použít bezbarvý všestranný olivový olej.

Při pomazávání svíčky se rozlišuje severní pól (konec svíčky s knotem) a jižní pól( pata svíčky) a střed svíčky. Svíčka se pomazává nejdříve od středu svíčky k Severnímu pólu a pak se potře od středu k jižnímu pólu. Svíčka se pomažeme lichým počtem pomazání. Pomazání posiluje koncentraci. Při pomazávání se soustřeďujeme na svůj problém, na svou otázku či přání. Musíte si představit, že se přání už splnilo. Máte-li problém, měl by se ve vaší vizi úplně rozplynout. Tím se naše myšlenky zaktivitují a můžou v duchovním světě působit na podobné vize. Smysl pomazání svíce je v tom, že se utvoří psychické spojené mezi námi a svící. Ruce přenášejí naši energii na svíci.


 

Svíčky a barvy

 

Každý barevný odstín má vlastní charakter, a vysílá určité energie a síly. Všechny barvy jsou důležité , žádná neni lepší nebo horší.

Bílá barva - vyjadřuje silnou a laskavou energii, spojení, schopnost zbavit se strachu, a moc. Vyjadřuje odevzdanost vyšší moci, zákonitostem univerzální životní energie.
pozitiva - čistota, pokora, mír, nevinnost, duchovnost, upřímnost, láska k pravdě, bezúhonost, jednoduchost.
negativa - slabost, zranitelnost, nedostatek životní síly, nepravdivost, ztráta energie, zranitelnost.

Žlutá barva - barva kontaktů, veřejného života, příchylnosti k duchovnu, zprostředkuje veselí. Její energie symbolizuje řešení, někdy i rozplynutí.
pozitiva - moudrost, inteligence, duchovní bystrost, myšlení, láska ke svobodě, spokojenost.
negativa - nechuť, špatná nálada, konkurence, závist, sklíčenot, klamné naděje, roztříštěnost.

Růžová barva - barva srdce, vyjadřuje lásku a oddanost, je využitím ženského aspektu.
pozitiva - zjemnělá smyslnost, duševní vnímavost, pocit štěstí, oddanost, platonická láska, snění, senzibilita.
negativa - ztráta vztahu k realitě, poddanost, znejasnění, únik před skutečností, sentimentálnost.

Červená barva- barva radosti ze života, dodává vzrušující energii, která může být tvořivá a ničivá. Vyjadřuje velice silnou vůli.
pozitiva - síla, sexualita, láska, odvaha, zdraví, vitalita, vášeň, inspirace, dynamika, motivace, nadšení, polzení, zrození, triumf.
negativa - nenávist, neovladatelná a primitivní vášeň, krev, válka, anarchie, násilí, mstivost, rebelie, útočnost.

Modrá barva - barva rovnováhy, porozumění a komunikace. Je to duchovní barva duhové škály. Přináší klid a mír, uvolnění a harmonii.
pozitiva - inspirace, důvěra, klid, pokora, upřímnost, duchovnost, intuice, láska ke všemu tvorstvu, spravedlnost, zbožnost.
negativa - chlad, smutek, melancholie, slzy, apatie, starosti

Oranžová barva - barva sebedůvěry, znázorňuje vůli žít, radost v životě, chuť odevzdat se. Obsahuje obrovskou poznávací energii.
pozitiva- život, energie, radost, teplo, hrdost, rozptýlení, povzbuzení, síla veselost.
negativa - slabost, strach, nenávist, žárlivost, zbabělost, nemoc

Zelená barva - barva srdečnosti, harmonického růstu, uvolňuje tvořivou energii
pozitiva - odevzdanost, uzdravení, obnova, věčná mladost, stabilita, radost, klid, růst, nadbytek, plodnost, bohatství, příroda, život, zotavení, mladost.
negativa - závist, lakomství, disharmonie, zlost, nedůvěra, hněv, zbabělost, nemoc

Purpurová barva - purpur je vyvážení dvou protikladů, vede člověka k hranicím mystiky, dává duchovní sílu.
pozitiva - duchovní síla, univezrální vědomí, důvěra v Boha, společenské uznání, poznání hranic
negativa - touha po moci, tyranie, zneužití moci, egocentrizmus

Hnědá barva - je barva bezpečí, útulnosti, stability a života spjatého s přírodou. Vyjadřuje tělesné i smyslové pocity, ale i pokání a askezi.
pozitiva - rovnováha, bezpečí, klid, nový začátek, plodnost, zralost, solidnost
negativa - extrémní pykání, askeze, rozpaky, nedostatek vůle

Šedá a stříbrošedá barva - barva zralosti, neutrality, přizpůsobivosti. tmavošedá působí dost děsivě, světlá stříbrošedá uklidňuje a je nositelkou naděje.
pozitiva - dokonalá neutralita, diskrétnost, vyváženost
negativa - potlačování, neúspěch, porážka, zamlžení, odměřenost, strach, omezení

Černá barva - barva bezpodmínečné schopnosti přijímat. V sousedství s černou získávají ostatní barvy na jasnosti - černá jim nekonkuruje, ale vyzdvihuje a zvýrazňuje. Kdo má rád černou potřebuje energii zvenčí, pravděpodobně proto, že je tok jeho energie zablokován.

 

 

Vztahy mezi znameními zvěrokruhu  dny v týdnua barvami svíček 

 


Znamení Datum Barva
Skopec 21. 3. - 19. 4. červená,růžová
Býk 20. 4. - 19. 5. červená, oranžová
Blíženci 20. 5 . - 21. 6. oranžová
Rak 22. 6. - 23. 7. žlutá, oranžová
Lev 24. 7. - 22. 8. žlutá
Panna 23. 8. - 21. 9. žlutá, zelená
Váhy 22. 9. - 21. 10. zelená
Štír 22. 10. - 20. 11. zelená, modrá
Střelec 21. 11 - 20.12. modrá
Kozoroh 21. 12. - 19. 1. modrá, fialová
Vodnář 20. 1. - 18. 2. fialová
Ryby 19. 2. - 20. 3. fialová, červená

Velikost  svíček není podstatná.  I když by se nemělo na rituálu šetřit, nemusí se pokaždé kupovat nové svíčky. Oltářní, denní a astrologické lze použít několikrát. Obětní svíčky musí být vždy nové. Jsou tak silně nabity energií k dosažení cíle, že jejich opětovné použití by mohlo vyvolat oslabení a zmatení nebo i zničení.


 

Vonné oleje

 

Jsou nerozlučně spjaty se svíčkovými rituály. Účinek vůní spočívá v tom, že prostřednictvím pachů aktivujeme vědomé nebo podvědomé duševní složky.

Bergamotový olej - má citrusovou, teplou těžší vůni. Posiluje důvěru ve vlastní síly a schopnosti, což nám umožní jasněji a intenzivněji se koncentrovat na své cíle.

Kajeputový olej - svěží vůně, podobná eukalyptu.. Uklidňuje a dává pocit jistoty a bezpečí. Usnadňuje získávání zkušeností, pomáhá měnit buoducí život.

Pačulový olej - orientální vůně květů, většinou s povzbuzujícím účinkem. Dává sílu jít svou cestou. používají se hlavně v milostných rituálech.

Olej z dobromysli - ostrá, omamná vůně, většinou z uklidňujícími účinky. Pomáhá využít vlastní síly k dosažení cíle.

Olej ze santalového dřeva - příjemná, orientální vůně má euforizující a uklidňující účinky, povbuzuje fantazii a dává impulzy k tvořivým činům, trasnsformuje sexuální energii a probouzí duchovní síly.

Myrhový olej - má trpkou kořeněnou vůni, uklidňuje. Posiluje víru a vitaluje duševní aktivitu.

Olej z pomerančových květů - osvěžující sladká vůně se silným uklidňujícím účinkem. Posiluje sebevědomí a působí proti depresím.

J asmínový olej - žensky působící vůně květů vzrušuje a inspiruje. Povzbuzuje ducha života a svádí k objevitelským cestám. Podporuje fantazii.

Heřmánkový olej - má nasládlou vůni s relaxačními účinky, podporuje vnitřní rovnováhu, vyvolává pocity pohody a uklidňuje nervy.

Zázvorový olej - nasládlá svěží vůně, jemně vzrušuje a vyvolává svěží atmosféru. Přináší harmonii a rytmus do veřejné činnosti. Pomáhá při diskuzích a jednáních.

 

Olej z muškátového oleje - svěží sladká vůně, která uklidňuje. Rozšiřuje horizonty, vyvolává zvědavost po novinkách a neznámém, dodává odvahu k potřebným rozhodnutím.

Sporýšový olej - svěží citrónová vůně, která vzrušuje a urychluje duševní procesy. Posiluje kombinační procesy a koncentraci na cíl.


 

Znamení a bylinky

 

Skopec - janovec, Býk - šalvěj, Blíženci - tužebník jílmový, Rak - yzop, Lev - světlík lékařský, Panna - kozlík lékařský, Váhy - mateřídouška, Štír - pelyněk, Střelec - hlaváček jarní, Kozoroh - kostival lékařský, Vodnář - čemeřice černá, Ryby - čistec lesní
 

Planety a jim přiřazené bylinky

Slunce - kapinice arabská, ambra šedá- výměšek vorvaně, skořice, lilie, bobkový list, světlík lékařský, šafrán

Měsíc - kýchavice, kadidlo, rozmarína, santalové dřevo, ylang-ylang, vrba

Merkur - anýzové semeno, citron, muškátový květ, majoránka, jalovec, styrax - (pryskyřice stromu styrax), fenykl

Venuše - mandle, pižmo, muškátový oříšek, lékořice, santalové dřevo

Mars - zázvor, pačule

Jupiter - dub, mateřídouška, levandule, šafrán

Saturn - řepík,cibet, kozlík lékařský


 

Květiny

 

Při svíčkovém rituálu je možno květiny dát do vázy na oltář - ať už pro jejich krásnou barvu, nebo vůni, nebo jako symbol cíle který chceme dosáhnout. Symbolicky mohou představovat i člověka, který rituál vykonává ( např. ve spojení s astrologickou svíčkou) .

Karafiát - červený - hodí se k lidem, kteří mají sklon vidět věci větší, než ve skutečnosti jsou. Např, vědomým či nevědomým zveličováním nebo tím, že vnějším jevům, dojmům připisují příliš velký význam. Karafiát je někdy používán i ke štěstí při výhře.

Karafiát (bílý) -dávají mu přednost zbožně založení lidé a ti, co se vědomě snaží o náboženský postoj.

Astra - je přiřazena lásce - Venuši

Maceška - je pro lidi, kteří nemají rádi polovičatou práci. Jsou čestní a věrní přátelé, nebo nesmiřitelní nepřátelé. Květina postoj "všechno nebo nic".

Čapí nos hlavatý -reprezentuje odvážné, aktivní dobrodruhy, rozené podnikatele, průkopníky. Hodí se k lidem co jsou ochotni bojovat za to čeho chtějí dosáhnout.

Pelargonie - muškát- nabízí ochranu před špatnými vlivy a negativy.

Hyacint - hodí se k uspěchaným lidem, kteří se přes všechno přeženou. Dává se do souvisloti též s nevypočitatelnými lidmi u nichž nikdo neví, co udělají.

Červená růže -od pradávna slouží k vyjádření a vzbuzení vášnivé lásky.

Kapradí - chrání před špatnými vlivy

Fialka - vyzařuje energii, která zmírňuje něco nebo dělá někoho sympatičtějším. Hodí se dobře na toho, kdo má rád konvence, vyhýbá se boji a není ctižádostivý.

Konvalinka - je to květina umírněnosti, penzistů, bázlivců, prostě všech, kdo rádi zůstávají v pozadí.

Lotos - posvátný květ bohyně Isis. Užívá se jej k žehnání, ochraně, pro štěstí, veselí, dlouhý život.

Narcis - vyzařuje léčivou energii, která působí na tělo i na duši.

Lilie - dává se do soucisloti s nebem, nadpřirozeností, fantaií, krásou, čistou pravdou.

 

Určování vhodné doby k rituálu

 

Měsíční fáze - rituály se vždycky musí vykonávat v souladu s měsíční fází.

Rituály, které souvisí s růstem, přibýváním, zvětšováním, apod. se vykonávají v době přibývajícího Měsíce, tedy ve fázi, která začíná Novoluním a končí Úplňkem.

Pokud se rituály spojují se změnšováním, hubnutím, ubýváním, apod. se vykonávají v době ubývajícího měsíce, tedy těsně po Úplňku po Novoluní. Toto období také využíváme k rituálům, kdy si chceme oddychnout od nemocí, zlozvyků, těžkostí, deprese, kletby, infekce,...

Novoluní a krátce před ním se nedoporučuje.

Správná doba - pro rituál se hodí nejlépe večer a časná noc. Slunce zapadlo a Měsíc putuje po nebi, lidé spí a je ticho. Denní hodina, měsíční fáze, den v týdnu, planeta, atd hrají důležitou roli při rituálu, ale nejdůležitější je koncentrace na cíl. Když člověk shromáždí energii, všechno nedůležité ustoupí do pozadí - protože nám jde o koncentraci.

Volba hodiny - Planeta řídí dny v týdne i hodina dne. K určení nejvhodnějších podmínek musíme vědět, které planety vládnou nad kterými hodinami. Nejlepší je ten, který řídí planeta, symbolizující co nejlépe cíl rituálu.

Musíme si odpovědět na otázky:
1. Která planeta vládne dnu, ve které chceme vykonávat rituál?
2. Který den a hodinu řídí tato planeta?
3. Jaká barva se používá k jakému dn
i?

 

Planety, dny a barvy

 

Tabulka uvádí vztah mezi planetami a dny v týdnu a jejich přiřazené barvy.

Den Barva Planeta
Neděle žlutá Slunce
Pondělí bílá Měsíc
Úterý červená Mars
Středa fialová Merkur
Čtvrtek modrá Jupiter
Pátek zelená Venuše
Sobota černá Saturn


Planetární hodiny pro dny v týdnu - kromě dní řídí planety i hodiny dne. K určení správné hodiny, vám pomůže tato tabulka.první hodinu dne neděle řídí Slunce. Podle počtu dní vychází i tabulka ze sedmi planet, takže kromě první hodiny řídí i příslušná planeta dne osmou, patnáctou a dvacátou hodinu.

Pořadí planet je pevně stanoveno : pohybuje se od Slunce k okraji sluneční soustavy, následuje tedy za sebou Slunce, Venuše, Merkur, Měsíc, Saturn, Jupiter, Mars. V neděli je tedy druhá hodina hodinou Venuše, třetí hodinou Merkuru atd. Den planety začíná od 00.00 hod a končí v 24.00 hod. Den je rozdělen na 24 částí a každá část má 60 minut.


Tabulka planetárních hodin


Hodina Dny

24 - hod. Neděle Pondělí Úterý Středa Čtvrtek Pátek Sobota  
0 - 1 Slunce Měsíc Mars Merkur Jupiter Venuše Saturn  
1 - 2 Venuše Saturn Slunce Měsíc Mars Merkur Jupiter  
2 - 3 Merkur Jupiter Venuše Saturn Slunce Měsíc Mars  
3 - 4 Měsíc Mars Merkur Jupiter Venuše Saturn Slunce  
4 - 5 Saturn Slunce Měsíc Mars Merkur Jupiter Venuše  
5 - 6 Jupiter Venuše Saturn Slunce Měsíc Mars Merkur  
6 -7 Mars Merkur Jupiter Venuše Saturn Slunce Měsíc  
7 -8 Slunce Měsíc Mars Merkur Jupiter Venuše Saturn  
8 - 9 Venuše Saturn Slunce Měsíc Mars Merkur Jupiter  
9 - 10 Merkur Jupiter Venuše Saturn Slunce Měsíc Mars  
10 - 11 Měsíc Mars Merkur Jupiter Venuše Saturn Slunce  
11 - 12 Saturn Slunce Měsíc Mars Merkur Jupiter Venuše  
12 - 13 Jupiter Venuše Saturn Slunce Měsíc Mars Merkur  
13 - 14 Mars Merkur Jupiter Venuše Saturn Slunce Měsíc  
14 - 15 Slunce Měsíc Mars Merkur Jupiter Venuše Saturn  
15 - 16 Venuše Saturn Slunce Měsíc Mars Merkur Jupiter  
16 - 17 Merkur Jupiter Venuše Saturn Slunce Měsíc Mars  
17 - 18 Měsíc Mars Merkur Jupiter Venuše Saturn Slunce  
18 - 19 Saturn Slunce Měsíc Mars Merkur Jupiter Venuše  
19 - 20 Jupiter Venuše Saturn Slunce Měsíc Mars Merkur  
20 - 21 Mars Merkur Jupiter Venuše Saturn Slunce Měsíc  
21 - 22 Slunce Měsíc Mars Merkur Jupiter Venuše Saturn  
22 - 23 Venuše Saturn Slunce Měsíc Mars Merkur Jupiter  
23 - 24 Merkur Jupiter Venuše Saturn Slunce Měsíc Mars  
                 

 

 

Náhradní planety

 

Někdy se může stát, že rituál nemůžeme vykonávat v den nebo hodinu, která řídí nejpříznivější planeta. Některé planety spojuje jiná planeta anebo i více planet "poutem" , jiní se zase s nikým nesnesou.

Následující seznam ukazuje, které planety jde nahradit a které ne. "Pochybné" znamená, že byste danou planetu neměli brát jako náhradu, pouze není -li jiná možnost. Např. Slunce jde nahradit Marsem, ale neznamená to, že jde Mars nahradit Sluncem. To, že pro určitý rituál je nejvhodnější určitá hodina, se týká pouze začátku rituálu, kdy jde o iniciaci energie. Neznamená to, že rituál musí během té hodiny i skončit. Rituál se může protáhnout do dalších hodin bez ohledu na jejich příznivost.

SLUNCE
Bez problému:
Merkur, Venuše, Mars, Jupiter
Příznivý aspekt: Saturn, Uran
Pochybný : Měsíc
 

MĚSÍC
Bez problémů:
Merkur, Venuše, Jupiter
Příznivý aspekt: Neptun, Slunce
Absolutně nevhodné: Mars, Saturn, Uran, Pluto
Pochybné: žádná planeta
 

MARS
Bez problémů:
Slunce, Jupiter
Příznivý aspekt: Saturn
Absolutně nevhodné: Uran, Neptun
Pochybné: Venuše, Merkur, Měsíc, Pluto
 

MERKUR
Bez problémů: Slunce, Venuše, Jupiter
Příznivý aspekt: žádná planeta
Absolutně nevhodné: Mars, Saturn, Uran, Pluto
Pochybné: Neptun, Měsíc
 

JUPITER
Bez problémů:
Slunce, Venuše, Neptun
Příznivá aspekt: žádná planeta
Absolutně nevhodné: Mars, Saturn, Uran
Pochybné: Měsíc, ale hlavně Pluto, Merkur
 

VENUŠE
Bez problémů:
Slunce, Jupiter, Neptun
Příznivý aspekt:Mars
Absolutně nevhodné:Uran, Saturn
Pochybné:Merkur, Měsíc, a hlavně Pluto
 

SATURN
Vyjimečný případ
: za náhradu může posloužit pouze Mars. Jenom při mimořádně příznivých aspektech přichází k úvahu jiná planeta.
 

URAN
Vyjimečný případ
podobně jako Saturn. Ale mimořádně jde použít Mars a Saturn. Jiné planety se nedoporučují.
 

NEPTUN
Bez problémů:
Jupiter, Venuše, Měsíc
Příznivý aspekt: ostatní planety
 

PLUTO
Bez problémů: Mars
Příznivý aspekt: ostatní planety pouze výjimečně.
 

Teď jste schopni určit přesně, kdy můžete začít rituál, ale ještě zbývá určit vhodnout planetu a ještě potřebujete :
 

Oblasti působení jednotlivých planet

 

Slunce
Ctižádostivost, kariéra, čest, všechny mužské záležitosti (shodně s Marsem), srdce, prsa, páteř, majetek, sláva, štěstí, peníze, vysoké postavení, království (shodně s Jupiterem), vládce, otec, náčelník skupiny, organizace, lidské tělo, celek, zdraví, zotavení, děti, spekulace, riziko, diamanty, milenci, zábava, divadlo, scéna, filmový herec, zábavní podniky, autorita, despota a tyran, pýcha následný pád, arogance, litera zákona.
 

Měsíc
Všechny ženské záležitosti, tvoření, plodnost, rozvoj mediálních schopností, senzitivita, opatrování, péče, problémy ve vztahu k masám, změna,rytmus, rodina, domáckost, domácnost, domácí prostředí, matka, děti, mateřství, výživa, strava, žaludek, prsa, emoce, slabost, počasí, voda, moře, lodi a posádka, vše co obklopuje a chrání, ztracenné předměty, svíčky.
 

Mars
Odvaha, kuráž, rozhodnost, násilí, ctižádostivost, ostrá slova, nehody, boje, bojová pole, bojiště ( i v rodině), operace, chirurgové, krev, prolévání krve, bolest, horečka, vůdcovství, obchodní duch, požáry, příjmy, využívání, strnulost, odklon od normy, ochrana před tělesným a duševním nebezpečím, stroje, nástroje, dobrodružství, energie, auta, spalovací motory, válka, zbraně.
 

Merkur
Intelekt, duch, rozum, lidský rozum, šikovnost, psaní, řeči, rukopisy, psací potřeby, duševní procesy, chápání, komunikace, pošta, poslové, korespondence, noviny, časopisy, telefon, telegram, fámy, zprávy, reportér, škola, výchova, knihy, řečnictví, učení a osvojování si nových dovedností. dokumenty, certifikáty, vše co se píše, tiskne, bráchové, ségry, nejbližší okolí, sousedé, návštěvy, nervy a nervový systém, plíce, plicní nemoci, mladost, novinky, informace, poselství, učitelky a učitelé, nájemníci, obchodníci, nemoci a zoufalství.
 

Jupiter
Finance, banky, prestiž, uznání, sázky, hazardní hry, hazardní hráči, hráči, koně, játra, krev a všechny související záležitosti, cestovatelé, pojištění, rituály, přehlídky, moudrost, vydavatelství, cizinci, členové svazů, koňské dostihy, obecně štěstí, náboženství, filozofie, právníci, soudci, zákon, legálnost, nelegálnost, církeva její hodnostáři, univerzity a jiné školy, výhra, údiv, akcie, a jiné cenné papíry, bohatství, moudrost.

Venuše
Láska, vztahy, manželství, krása, umění, umělci, umělecké sklony, hudba, společenské události, románky, zásnuby, svatby, elegance, harmonie, radost, mír, mírumilovnost, nevyrovnanost, smlouvy, dohody, neteře, synovci, ledviny a všechny nemoci ledvin.
 

Saturn
Domy, majetky a nemovitosti, osud, staří, staré věci, karma, vykopávky, smrt, čas, hodiny, přesnost, moudrost stáří, sebedisciplína, dluhy, poplatky, dohody, sliby, zodpovědnost, deprese, samota, ekonomie, šetrnost, metodičnost, smutek, žal, melancholie, vše co omezuje, sarkasmus, sláva, reputace, pověst, kariéra, zaměstnavatel, zaměstnanec, vláda, revmatismus.
 

Uran
Magické síly, náhlé změny, nové moderní objevy, svoboda, paradoxy, krize, rozvod, věda, technika nukleární, bratrství, sjednocení, potraty, úmrtí v rodině, nevypočitatelnost, chaos, krize, rebelie.
 

Neptun
Jasnovidectví, lidé, záležitosti okolo moře, médium, neznámé, proroci, nevysvětlitelné, křišťálové koule, tranzy, nejistoty, syntetické věci, tajemství, podivíni, inspirace, závistivost, iluze, imitace, útočník za zády, tajnůskářství, udavači, obětavost, zajetí, nemocnice, azyl, vězení, skryté starosti, podplácení, korupce, sebevražda.
 

Pluto
Podsvětí (mrtvých i kriminální), život po smrti, něco v podvědomí nebo v zemí ( ropa, plyn, kameny), podřízené, lidé , nepřátelé, dlužníci, nálezy, bádání v oblasti po smrti, mrtví, smrt, osvícené.

 

Určení vhodné doby k rituálu - příklad

1. Definujeme problém - svůj cíl, např. zlepšení finanční situace

2. Určíme si měsíční fázi - jde o rituál přibývání, zvětšování, zlepšování - budeme ho tedy vykonávat za přibývajícího měsíce.

3. Zjistíme si, která planeta řídí finanční oblast - Jupiter

4. Který den v týdnu řídí Jupiter? Čtvrtek

5. Kterou hodinu řídí Jupiter?

Vhodná doba je ve čtvrtek od půlnoci do jedné, od sedmé do osmé, od čtrnácté do patnácté, od dvacáté první do dvacáté druhé. Pokud nemůžeme vykonávat rituál v pátek jde nahradit planetu Jupiter za planetu Slunce, protože kromě jiného symbolizuje diamanty, peníze, zlato, štěstí, kariéru. Určíme si den a hodinu podle bodu 4 a 5, které řídí tato náhradní planeta.

 

 

Příprava k rituálu

 

Co je potřeba k rituálu - u svíčkového rituálu je nejdůležitější svíčka, závažnou roli však hrají i rituální předměty : oltář, pomůcky, oděv, prostor, postup jakým člověk zapaluje a zhasíná svíce, a hlavně duševní stav.
 

Prostor

Prostor, kde chceme vykonávat svíčkové rituály by měl být tichý. Hodí se i kout místnosti nebo na přechodnou dobu upravený prostor. Během rituálu byste se neměli nechat vyrušovat, návštěvy, zvonění, rádio, televize, telefon je vhodné podle možnosti vyloučit. Jako kulisa je dobrá meditační hudba.

Rituály se konají několik dnů po sobě. Je hezké, mohou-li se nechat svíčky rozestavěné na stole (oltáři), ale můžeme je klidně každý den odložit a zase je postavit. Všechno si musíte naplánovat : jaké barvy budou svíčky , které budete používat, jejich velikost, kdy je nejvhodnější doba, jaké budete používat symbolické předměty, květiny, vůně, ....
 

Oltář

Slovo oltář je jen název pracovní plochy, na níž stojí svíčky a předměty během rituálu. Plocha by měla být aspoň 75x60 cm. Menší prostor nestačí na pomůcky používané při rituálu. Můžeme si udělat speciální oltář, ale klidně postačí čajový stoleček, servírovací nebo i noční stolek. Má kamarádka dokonce používá čtyři cihly a dřevěnou desku, kterou přikrývá barevným ubrusem podle druhu rituálu.

Pokud se stolek nepoužívá jen výhradně k rituálu, je nutné ho pokaždý pokrýt ubrusem. Ubrus může být podle vašeho astrologického znamení nebo může být podle barvy dne kdy se rituál koná.
 

Svícny

Mohou mít libovolnou velikost, tvar i materiál. Pouze by měly být stabilní a měly by vyhovovat tloušťce a velikosti svíček.
 

Symbolické předměty

Při svíčkových rituálech by měli být na oltář umístěné symbolické předměty z přírody. Pokud k nim máte osobní vztah je to ještě lepší.

Kříž, soška, zvoneček, bible, mušle, vonná lampa, oltářní zvonek, křišťálová koule, pentagram, zrcadlo,talismany, amulety, kameny, apod. Tyto předměty by měli být uprostřed zadní strany oltáře, mezi oběma zadními svíčkami a za nádobou s kadidlem. Na oltář se také staví symbolické předměty, které souvisí pouze s rituálem a tedy neměli by se opakovat při různých rituálech. Může to být fotka, šperk, kresba, , vyrytá destička,...
 

Nádoba na kadidlo

Před začátkem rituálu se čistí prostor speciální směsí kadidla. Během rituálu se atmosféra místnosti plní nejlépe vůní odpovídajícího rituálu. Na oltáři musí být místo na kadidlo. Tradičně se nachází před symbolickým předmětem, tedy v zadní části uprostřed .
 

Oděv

Při vykonávání obřadu není potřeba zvláštní oděv. V minulosti bývali lidé nazí, protože nahota symbolizovala čistotu a upřímnost, spojení člověka s přírodou a vlastním původem. Dnes se povětšinou nosí jednoduchý oděv. Někteří, ale věří, že musí být speciální oděv, nosí se od jednoduchých jednobarevných až po rafinované. Podobně jako prostor se při rituálu nabije energií, tak i oděv bude přijímat i vysílat energie. Denní oblečení může být nabito napětím a problémy, proto se volí čistý volný oděv, který se vyhraní jen na používání při rituálu. Kromě toho výměna rituálu naznačuje, že přecházíme k jinému, nevšednímu úseku dne.
 

Rozsvěcování a zhasínání svíček

První svíčku zapalujte zápalkou, kterou odhodíte. Ostatní svíčky zapalujte první svíčkou. Zhasínájí je vždy v opačném pořadí, než jsme jste je rozsvěcovali - poslední svíčka se zhasíná jako první. Zhasínat je můžeme buď speciálním nástrojem nebo sfouknutím.
 

Osobní příprava

Před rituálem není třeba držet dietu nebo půst najezený člověk se obvykle umí líp soustředit, protože ho nerozptyluje kručení v žaludku. Samozřejmě, kdo se nachází ve stresu, nedostane do sebe ani sousto. Je dobré se před rituálem vykoupat ve vaně s bylinkami, abychom byli duševně a tělesně čistí. Není to nezbytné, ale měly by se alespoň umýt ruce.

 

 

Rozdělení rituálů

 

Podpůrné rituály

Patří k těm, které je třeba vykonávat s přibývajícím Měsícem , protože chceme něco posílit, podpořit, zlepšit, rozvíjet, nechat narůst.např. k posílení lásky, schopnosti lepšího vyjadřování, zlepšení financí, zlepšení životního štěstí, k posílení úspěchu ve škole, práci,...

Při tomto rituálu se zapalují svíčky na oltáři ve směru hodinových ručiček, to znamená vždy od svíčky po naší levé ruce, potom od pravé - obětní svíčku vždy před svíčkou člověka, který žádá o pomoc nebo radu. Pak obětní svíčku vpravo, potom dole a vlevo.
 

 

Zaháněcí rituály

Rituály na zahánění by se měly začínat s ubývajícím Měsícem, protože chceme něco změnšit, ubrat, odstranit, zmizet. Např. konec problémů v práci nebo škole, menší kontakt s lidmi kteří jsou k nám nespravedliví nebo nás zneužívají, nadváha,...

U tohoto rituálu se zapalují svíčky proti směru hodinových ručiček, tedy nejříve svíčku vpravo, pak vlevo, dál svíčku nahoře, vlevo, dole a vpravo.

 

Rituály na získání harmonie

Rituály nemusíme dělat pouze tehdy, když je nám "úzko", ale i když chceme vyjádřit vděčnost nebo spokojenost, nebo chceme meditovat a najít klid. U těchto rituálů se často téměř automaticky vyřeší problémy, s kterými jsem se nechtěli zrovna teď zabývat. Patří sem rituály na klid, harmonii, ochranu, čistotu. Mohou se vykonávat kteréhokoliv dne i hodiny, ale měli by začínat v nějaké příznivé chvíli. Podstatné je, navodit situaci, v níž se budeme cítit příjemně.

Můžeme je i vykonávat i za ubývajícího měsíce. Začínáte li s přibývajícím měsícem, měli byste tuto pozitivní sílu kompenzovat pomocí protichůdné síly, to znamená zapálíme svíčky proti směru hodinových ručiček. Při ubývajícím Měsíci dosáhneme rovnováhy tak, že zapalíme svíčky ve směru hodinových ručiček. Podstata je navodit opravdu příjemnou situaci. Vhodné je koupení drahého kadidla, nejhežčí víčky (např. nejoblíbenější barva), voňavé kytky, příjemnou uklidňujcí hudbu, naslouchejte pocitu srdce a ne rozumu.

Rituály pro případ nutnosti

Někdy se může stát, že nebudete mít čas k přípravě rituálu. Může nastat akutní situace, která bude vyžadovat vaši pomoc. Pak nastala situace použít rituál pro případ nutnosti. Je zajímavé, že opravdu funguje pokud jste ve velké nouzi, ale jinak ne. Kdyby si někdo myslel, že si tím práci usnandní a že si tak pomůže ke štěstí a penězům, musím ho zklamat. Nikdy se mu totiž nepodaří vyvolat takovou energii, jako když ji potřebujete opravdu nejvíce.Výhodou je, že si osobní přítomnost vyžaduje pouze na krátkou chvíli.

Postup: Vyhledejte si nejbližší hodinu, ve které vládne příslušná planeta (planeta kterou potřebujete , aby vám pomohla), zapalíte svíčku vhodné barvy a necháte ji hodinu hořet. Důležitá je koncetrace a vizualizace při zapalování svíčky. Pak řekněte to, co si přejete. Potom můžete odejít. Ale svíčku musíte nechat přesně hodinu hořet! Opakujte to po sobě 3x bezprostředně za sebou během hodin, které řídí příslušná planeta.Tak postupujeme 3 následující dny po sobě. Po uplynutí 3 dnů začnete s novým cyklem v den, přiřazený příslušné planetě. Při problému, který podléhá např. Jupiteru, dokončíte tři třídenní cyklus, počínaje čtvrtkem.

V případě úplné nouze existuje ještě jeden postup: Vyberte si svíčku vhodné barvy , najdete si nejbližší hodinu, ve které bude vládnou vaše potřebná planeta a vyvoláte příslušnou planetu. V ruce zapálíte svíčku a postavíte jí do svícnu. Pak opět požádejte barvu i planetu o pomoc. Svíčku nechte hořet přesně Hodinu!Ale funguje opravdu jen v nejvyšší nouzi.

 

Příprava rituálu

 

Definování problému, určení vhodné doby, volba barev, volba svíček, volba kadidla, nebo vůně, návrh oltáře, volba a příprava symbolických předmětů, volba a příprava oděvu, příprava textu.
 

Vykonání rituálu
Rituál rozdělíme na dvě části
- na dobu těsně před planetární hodinou a na vlastní rituál. Před začátkem rituálu očistíme prostor kadidlem, připravíme oltář a duševně se připravíme na rituál. Pak nastává zkoncentrování a dále vizualizace přání - cíle, který požadujeme a závěr.
 

Připravit se a zkoncentrovat
Tato fáze trvá několik minut. Během nich se musíte intenzivně zkoncetrovat a stanovit cíl.. Při zapalování obětních svíček jasně a nahlas cíl jasně a nahlas vyslovte. Zapálíte oltářní svíčky. Pomažete zvolené svíčky a předměty a v myšlenkách se zároveň soustřeďujte na cíl. Zapálíte kadidlo. Zapálíte obětní a astrologické svíčky / případně svíčky denní/.
 

Vizualizace přání
Soustřeďte se a živě si představte, že přání se už uskutečnilo. Chceme li se např. něčeho zbavit ( třeba zlozvyku kouření, lhaní, alkoholu, nedochvilnosti) - jasně si představíte, že zlozvyk spadl vedle vás na zem. Spadl a vy ho můžete rozdupat nohama. Přesně vizualizujte, jak jsem jste se osvobodili. Je to nejdůležitější část rituálu.

Během představy připojíte text související s cílem. Může to být popěvek, píseň, můžete přání jen říci (text váš vlastní nebo inspirovaný jiným textem), žalm, báseň. Text je dobré několikrát opakovat. Podstatné je opravdu chtít něco změnit. Je nutné cítit odevzdanost s tím, že konečné rozhodnutí o tom co se stane, ponecháme vyšší moci, naší vnitřní moudrosti a kosmickým zákonům. Délka textu není podstatná. Ale musíme vědět čeho chceme dosáhnout, a ani mechanické říkání textu nemá moc velký účinek. Tato část trvá asi 10 minut.
 

Závěr
Na závěr se budete meditovat o přání. Potom zhasnete svíčky v opačném pořadí, než jste je zapálili. Tímto rituál končí. věci si můžete uklidit. Konec - závěr trvá asi tak 4 -5 minut.